Jak interpretować wyniki badania moczu?

Dziendobry, mam 18 lat chciala bym zinterpretowac wyniki, color - not entered clarity - not entered Glu Negative Bil Negative Ket Negative Sg > 1.030 Blo Negative pH 5.5 Pro Negative Uro 0.2 E.U. /dL Nit Negative Leu 500 sa to wyniki moczu.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie. Wahania ciężaru właściwego moczu w ciągu doby zmieniają się , w granicach 1002 – 1030 g/l wynikają ze zdolności nerek do zagęszczania i rozcieńczania moczu w zależności od stanu nawodnienia organizmu. W moczu fizjologicznym stwierdza się obecność urobilinogenu w niewielkiej ilości (+). Urobilinogen jest wytwarzany w jelicie z bilirubiny. Niewielka część urobilinogenu ulega wchłanianiu zwrotnemu w przewodzie pokarmowym, przez układ żyły wrotnej dostaje się do wątroby i ponownie wraz z żółcią zostaje wydalony do przewodu pokarmowego. Niewielka część tej frakcji dostaje się do krążenia obwodowego i zostaje wydalona z moczem. W obrazach prawidłowego osadu stwierdza się obecność pojedynczych krwinek białych, jednak wynik 500 jest za wysoki. Powinien być poddany diagnostyce.

0

Witam, proszę bardzo
color - nie podano
clarity - nie podano
Glu Negative - OK
Bil Negative - OK
Ket Negative - OK
Sg > 1.030 - lekko wysoki, bez znaczenia
Blo Negative - OK
pH 5.5 - trochę niski, można jeśc mniej mięsa, wiecej warzyw
Pro Negative - OK
Uro 0.2 E.U. /dL - OK
Nit Negative - OK
Leu 500 - za wysoko, stan zapalny pęcherza? niekoniecznie zakażenie
Pozdrawiam RH


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty