Jak interpretować wyniki badania serca?

Dzień dobry, będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź, martwię się wynikami taty. Pozwolę sobie przytoczyć opis badania: Powiększenie wszystkich jam serca (LAA 27cm2, RAA 22cm2) Przerost mięśnia lewej komory. Kurczliwość mięśnia lewej komory dobra, bez jednoznacznych zaburzeń, LVEF 60%. Prawa komora poszerzona, zwraca uwagę nasilone beleczkowanie mięśnia wolnej ściany, wydaje się gorzej kurczyć dystalna jej cześć, jednak TAPSE 25mm. Funkcja rozkurczowa- zwolniona relaksacja. Zastawka mitralna- zmiany zwyrodnieniowe, zwapnienia, mała niedomykalność. Zastawka aortalna- zwapnienia pierścienia i płatków, mała niedomykalność. Zastawka płucna- funkcje prawidłowe, AcT 128ms. Zastawka trójdzielna- mała niedomykalność. IVC-wąska, zapada się na wdechu. RVSP 20-25mmHg. Osierdzie wolne. Lekarz który oglądał wyniki powiedział ze jest dobrze. Nie zapisał tacie żadnych leków. Tata ma duże nadciśnienie, nie pali ale ma problemy z alkoholem, wiem też że ma problemy z wątroba ale nie mam dostępu do wyników. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Namawiam tatę na konsultacje wyników u innego lekarza, ale mnie zbywa. Czy mamy powody do niepokoju? Czy lekarz słusznie stwierdził ze nie jest zle? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są leki na nadciśnienie ? Dalsze spożywanie alkoholu może doprowadzić do kardiomiopatii poalkoholowej