Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak łączyć leki na krzepliwość krwi?

Witam, mam pytanie odnośnie łączenia ze sobą leków na krzepliwość krwii. Mój tata wyszedł ze szpitala miesiąc temu wtedy zostały mu przepisane zastrzyki Neoparin 0,8mg które miał sobie wstrzykiwać raz dziennie oraz tabletki Acard 1 tabl. na rano. Wczoraj tata miał konsultacje u innego kardiologa odnośnie wszczepienia kardiowertera. Lekarz kazał tacie odstawić Acard i zamiast niego zacząć przyjmowac lek Eliquis 5mg 2xdziennie po pół tabletki. I tu zaczyna się moje pytanie. Lekarka rodzinna nie chce wystawić recepty na Neoparin gdyż twierdzi że tata nie może przyjmowac tych dwóch leków jednocześnie gdyż może dojść do krwotoku wewnętrznego. Czy ma ona rację?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Witam
Jak najbardziej! Eliquis i neoparin działają przeciwkrwotocznie a połączenie spowoduje spotegowany efekt prowadząc do krwawienia i krwotoków wewnętrznych. Leki nie mogą być przyjmowane jednoczesnie
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy