Jak leczy się raka przełyku?

Witam. Mój dziadek zachorował na raka plasknabłonkowego przełyku. Nie mogę się z tym pogodzić. Nigdy nie palił, jedynie pracował jako spawacz. Teraz jest po radioterapii paliatywnej. I moje pytanie jet takie. Czemu dziadek może jeść jedzenie oczywiście rodrobnione a nie może pić wody? Jak chce się napić to ona mu w gardle bulgocze i musi ją id razu wypluc.. Od czego to zależy? Każdy mówi że tak musi być, ale jestem pewna że na pewno da się z tym coś zrobić żeby dziadek się tak nie męczył... Bardzo proszę o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Możliwe są różne paliatywne zabiegi zaawansowanego nowotworu np. endoskopowe rozszerzanie przełyku, gastrostomia odżywcza ale kwalifikuje do nich najczęściej chirurg, który takie zabiegi wykonuje, po wcześniejszej ocenie stanu klinicznego pacjenta.