Jak leczyć raka piersi u 44-latki?

Pacjentka lat 44 Typ nowotworu: Rak Piersi CS IV (OUN, płuca, wątroba, kości) rodzaj leczenia: radioterapia na OUN, w trakcie chemiotrapii paliatywnej (Doxorubicyna) Przebyta wczesniej choroba nowotworowa: Stan po operacji oszczędzającej i radioterapii uzupełniającej z powodu przedinwazyjnego raka piersi lewej w 2009r. przebyte zabiegi operacyjne: biopsja jednej z licznych zmian meta w mózgu objawy: zawroty głowy , osłabiona siła mięśniowa, oczopląs poziomy czas od wystąpienia pierwszych objawów: pierwsze objawy wystąpiły w lipcu bieżącego roku wyniki przeprowadzonych badań: Biopsja zmiany w mózgu wykazała utkanie raka gruczołowego o immunofenotypie CDX-2 (-), mammoglobina (-), TTF-1 (-)obraz morfologiczny oraz dane kliniczne przemawiają za obecnością przerzutu z raka sutka. Status receptorów :ER dodatni(6/8) -20%, PR dodatni (4/8)-<1%, HER2 3 , Ki67- 30% pytanie: Jakie jest jeszcze możliwe leczenie dla mojej mamy ? Czy wchodzi w grę w jej przypadku leczenie terapią celowaną np. lapatynibem i kapecytybiną? Czy może kwalifikuje się do jakichkolwiek badań naukowych? W momencie rozpoznania licznych przerzutów w mózgu nie było żadnych innych przerzutów ani wznowy miejscowej. Przerzuty w wątrobie, kościach i płucach pojawiły się w trakcie radioterapii mózgowia we wrześniu tego roku

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na rozsiany proces nowotworowy Ew proponuje udac się do lekarza onkologa kliniki uniwersyteckiej