Jak leczyć bardzo silny łojotok?

Mam 35 lat. Od około 15 lat zmagam się z bardzo silnym lojotokiem, z roku na rok jest coraz gorzej. Nie jestem otyły ale mam bardzo dużo tkanki tłuszczowej. Mam bardzo chude wręcz nie proporcjonalne do reszty ciała kończyny. Ponadto bardzo mocno się pocę i wypadają mi włosy. Do tego nie mam węchu. To co zauważyłem u siebie to, to że po zbliżeniu z żoną. Na drugi dzień już mam taką gruba warstwę łoju na ciele. Jeśli nie dochodzi do zbliżenie jest trochę lepiej. Mam pozapychane wągry . I nikt nie wie co mi jest. Bardzo odbija się to na mojej kondycji psychicznej.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji zbada Pana. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Najskuteczniejszą metodą na łojotok jest zastosowanie peelingów medycznych. W przypadku wypadania włosów zalecana jest trichoskopia, która jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.



www.lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak jeszcze leczyć ten łojotok?

Witam, mam 24 lata od 2 lat mam łojotok i swędzenie skóry głowy, włosów z każdym miesiącem coraz mniej. Biore cynk organiczny, siarke organiczna, palmę sabałowa i selen. Mimo wszystko nadal bez poprawy, niestety głowe muszę myc codziennie. Byłem u dermatologa jednak powoli kończą mu się pomysły. Czy jest jakaś szansa spróbowania jeszcze czegoś? Dodam że z wyników hormonów tylko prolaktyne mam podwyższona, brałem witamine b6 no ale niestety nadal nic.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć nadmierny łojotok?

Witam. Mam 22 lata i problem z nadmiernym łojotokiem na twarzy, cała strefa T, również okolice uszu, ale najbardziej w okolicy nosa. Mam wrażenie, że problem w ostatnim czasie się nasilił. Zrezygnowałam z makijażu, ponieważ chwile po nałożeniu podkładu oraz pudru moja twarz już zaczyna się świecić, w ciągu dnia kilkukrotnie wlasciwie co chwile ściągam chusteczką nadmiar sebum, rano po przebudzeniu również moja twarz jest wręcz mokra od łoju. Skąd może być taki problem? Robiłam ostatnio badania hormonalne, bo myślałam że problem może leżeć tam, ale wyniki wyszły w porządku. Dodam, że problem również nie leży w pielęgnacji twarzy, bo stosowałam już wszelkie możliwe kosmetyki do każdego typu cery i obojętnie jaki krem nałożę na twarz problem jest taki sam, jeśli go nie nałożę również. Proszę o rady co zrobić w takiej sytuacji. Gdzie może leżeć problem? Gdzie się udać z tym?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty