Jak leczyć ból i suchość nosa?

Dzień dobry, mam problem z nosem od około 2 miesięcy. Przez pół roku pracowałem jako galwanizer gdzie byłem narażony na opary następujących chemikaliów tlenek azotu i cynku, chlorowodór, ditlenek azotu, kwasy- siarkowy, solny, borowy Problem polega na bólu nosa i jego suchości, cały czas mnie piecze i swędzi. do jakiego lekarza mógłbym się zgłosić osobiście z tym problemem? Czy przed wizytą mogę zakupić jakiś lek bez recepty? Co może mi dolegać? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, Pozdrawiam

Oczyść sobie nos preparatem Naso Drill sprej 4 razy dziennie po dwie dawki do nosa i preparatem Nazoil sprej, 3 razy dziennie po dwie dawki/olejek sezamowy/ przez 14 dni.