Jak leczyć ból nad kolanem?

Witam, chciałem zapytać w jaki sposób wyleczyć ból mięśnia nad kolanem, żeby uniknąć chodzenia do lekarza. Ból utrzymuje się id około 2 tygodni wszystko zaczęło się od intensywnych treningów , na dodatek wczoraj jak przenosiłem cięższe rzeczy to poczułem coś w rodzaju jakby coś mi przeskoczyło nad kolanem. Na nodze chodzę cały czas, ale lekko utykam.

Niestety nic poza maścią/żelem z ibuprofenem Panu nie zalecę. proponowałabym jednak iść do ortopedy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.