Jak leczyć Helicobacter pylori?

witam. od 2 lat zmagam się z bakterią helicobacter. robiłam 3 razy badania krwi i za każdym razem mam zwiększona liczbę (3.07/3.78/4.12). Miałam dwie kuracje antybiotykowe + przez 3 mies. codziennie bioprazol. Ból żołądka, biegunki na przemian z zaparciami, ból w nadbrzuszu jest rzadszy (raz na 10 dni) wcześniej co 2 dni. ale jednak nadal jest. Gastroskopia pokazała, że wszystko jest ok (brak nadżerek, wrzodów itp.) jednak helicobacter +. proszę o pomoc jak to leczyć :(

Taka sytuacja wymaga zastosowania terapii trzeciego rzutu. Prowadzić powinien ten sam lekarz co poprzednio ponieważ on zna dotychczas stosowane leki. Jeśli zna Pani poprzednio przyjmowane leki to z tą informacją proszę się zgłosić do gastroenterologa.

sama obecnośc banketrii Helicobacter w błonie śluzowej żoładka nie jest wskazaniem do leczenia. Leczymy wtedy, kiedy jednoczesnie z obecnością bakterii stwierdzamy u pacjenta chorobę HP zależną, taka jak wrzód żoładka czy dwunastnicy.
Proszę tez zwrócić uwagę, że badania przeciwciał we krwi nie jest badaniem miarodajnym i nie upoważnia do leczenia zakażenie Helicobacter. Badanie to pokazuje tylko, że kiedys w życiu miała Pani kontakt z tą bakterią.
Jedynymi wiarygodnymi badaniami na obecność Helicobacter są: test oddechowy, badanie wycinka z żoładka lub badanie kału.