Jak leczyć koszmary podczas stosowania psychotropów?

Witam, to pytanie kieruje bardziej do psychiatry (tudziez terapeuty) otoz: od pewnego czasu przyjmuje dosc silne psychotropy i odnotowalem WYRAZNY wzrost wystepowania koszmarow sennych, ktore sie powtarzaja. Snie o niemowleciu, ktore powoli zaczyna pochlaniac moja twarz (mam tu na mysli ocz, usta etc) i nagle sam staje malenkim plodem. Usiluje krzyczec (ba! ja sie dre!) ale nie jestem w stanie nic zrobic. Najgorsza w tym wszystkim jest gwaltowna depersonalizacja i STRASZLIWY lek przed kolejna noca. DOSLOWNIE PALI MI SIE MOZG i nie wiem jak pozbyc sie tego paskudnego uczucia... dziekuje za wysluchanie i prosze o jakies wskazowki.

Istnieje jednak kilka substancji, które korzystnie wpływają na cykle snu nocnego przywracając sen fizjologiczny i zmniejszają intensywność koszmarów sennych, wykazują również działanie p-lękowe. Warto o tym wspomnieć swojemu lekarzowi psychiatrze, który prowadzi leczenie

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl