Jak leczyć nadciśnienie u 43-latki?

Wieczorne skoki ciśnienia Witam mam 43 lata. Od listopada zeszłego roku leczę się na nadciśnienie. Biorę rano telmizek 40 i bibloc 1,25. Po południu ok 17,18 ciśnienie nagle wzrsta do 150-160/93-101. Po jakimś czasie znowu spada. Czasami jest to 20 min, czasami więcej, ale wprawia mnie to w niepokój. Wszystkie badania ok, ekg,morfologia, glukoza, mocz, sód, potas, tarczyca niedoczynność ale leczona w normie, biorę euthyrox 100, leczę się na nerwicę lękową biorę arketis. Ostatnio robione holter ciśnieniowy też ok. Miałam też tam skok ciśnienia do 157/96 ale potem spadło i w nocy jeden skok do 146/83 ale wybudzalo mnie w nocy parę razy pompowanie ciśnienia. Czy powinnam jeszcze brać po południu albo wieczorem jakieś tabletki. Kardiolog mówi ,że wszystko jest ok, ale mnie te skoki bardzo stresują. Cały czas chodziłabym z aparatem do mierzenia ciśnienia i sprawdzała czy wszystko ok.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie jest ogólny wynik holtera ? Sadze ze należy kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego