Jak leczyć pękanie pięt?

Dzień dobry ,mam problem z pękającymi piętami ,skóra na piętach jest jak pergamin ,ostatnio zaczęła krwawić z popękanej piety ,co robić

Dzień dobry, w tej kwestii warto skorzystać z pomocy podologa, czyli specjalisty od pielęgnacji stop (w Warszawie mogę polecić Panią Katarzynę Forczak)
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska

Dzień dobry
Należy wykluczyć deformacje ortopedyczne, nieprawidłowe przetaczanie stopy, zaburzenia hormonalne, choroby takie jak: łuszczyca, cukrzyca, zaburzenia pracy nerek lub wątroby, zakażenia grzybicze i alergie skórne.
Po wykluczeniu powyższych może Pani zastosować metody domowe:

1. kuracja witaminą A – oprócz doustnej suplementacji diety, powinniśmy bezpośrednio wcierać ją w skórę każdej pięty (najlepiej po wcześniejszym peelingu) stosowanie kremów dedykowanych specjalnie osobom, które mają problemy z pękającymi piętami, zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu

2. ciepłe kompresy i kąpiele stóp z dodatkiem soli, siemienia lnianego lub ziół pomagających przywrócić równowagę skórze takich jak: kozieradka, liść brzozy, krwawnik, nagietek czy babka.
Jeśli domowe zabiegi nie pomagają, wówczas konieczna jest wizyta u specjalisty, gdyż zaniedbanie pękających pięt może prowadzić do pogłębienia pęknięć, tworzenia się bolesnych ran, które mogą doprowadzić do groźnych zakażeń. Im szybciej zasięgniemy rady podologa, tym krótsze będzie leczenie i szybciej pozbędziemy się nieestetycznego problemu.