Pielęgnacja wysuszonych pięt

Moj problem dotyczy brzydkich piet. Uzywam kremow scholl do usuwania naskorka i popekanych piet, scieram piety, ale to dziala tylko czasowo. Po wymoczeniu piet, usunieciu skory i nakremowaniu jest ok ale po tygodniu problem znowu sie pojawia i tak w kolko. Czy jest na to rada, tabletki czy metoda. Inne kolezanki maja piety jak niemowlaki, skad ten problem? Czy to choroba?

Witam. Problem pękających pięt dotyczy sporej części społeczeństwa. Najlepszym wyjściem byłoby odwiedzenie specjalisty podologa, który w zależności od stanu stóp wskaże odpowiednią pielęgnację bądź kontakt z innymi lekarzami. Być może jest to wynik zmienionej mechaniki chodu, zaburzeń hormonalnych, krążeniowych bądź nieprawidłowej pielęgnacji bądź noszonego obuwia.
Terapia pękających pięt polega na efektywnym nawilżeniu, uelastycznieniu skóry, zmniejszeniu dynamiki jej narastania oraz amortyzacji newralgicznego miejsca.
Pozdrawiam,
Magda Sugalska
www.podogabinet.pl