Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w zależności od wielkości i stopnia zaawansowania odcisku może Pan wypróbować domowych metod usuwania odcisków lub wybrać się do gabinetu podologa czy salonu kosmetycznego.

Jeżeli na odcisku jest stan zapalny albo rana wynikająca z podrażnienia czy ucisku, to być może konieczna będzie wizyta u lekarza POZ, ponieważ środki do usuwania odcisków nie mogą być stosowane na otwartą ranę. W przeciwnym wypadku może Pan zacząć od wymoczenia stóp w roztworze ciepłej wody i soli kosmetycznej przeznaczonej do pielęgnacji stóp. Gdy skóra zmięknie, można spróbować usunąć odcisk za pomocą tarki. W przypadku wyjątkowo grubych, zaniedbanych nagniotków warto kupić w aptece specjalny preparat – płyn lub plaster. Mają one właściwości keratolityczne, pomagające w złuszczeniu zrogowaciałej tkanki skórnej, dzięki zawartości kwasu salicylowego i mocznika. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plaster-na-odciski.

Warto pamiętać, że jeżeli odcisk pojawił się na haluksie, to oznacza to, że powinien Pan dobrać odpowiednie obuwie, które nie będzie uciskać stóp w newralgicznych punktach. W przeciwnym wypadku problem będzie nawracał. Zachęcam również do lektury artykułu omawiającego kwestię modzeli i nagniotków: https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-odciskow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty