Sposoby na pozbycie się modzeli

Witam. Proszę o pomoc, mam modzele od 3lat na stopach, pod duzymi palcami,poduszkach i pietach....jeśli sa to modzele. Ponieważ mam tez grzybice paznokci i lek. dermatolog leczyl mnie na grzybice. Grzybica dalej jest, modzele także. Duzo wcześniej prubowalam leczyc modzele ABE, ale tylko się robily coraz większe i się roznosily. Wycinam je czasami poniewaz bola jak mam nadmiar zrogowaciałego naskórka. Proszę o rade? Czy jest jakiś dermatologiczny sposób na pozbycie się modzeli?

Lek. Tomasz Budlewski

niestety na podstawie samego opisu nie można stwierdzić czym powyższe zmiany mogą być. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc cokolwiek więcej radzić. Na pewno istnieją gabinety tzw dermatochirurgiczne. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do dermatologa.

Dzień dobry, modzele i nagniotki można usuwać u kosmetyczki wykonującej pedicure leczniczy lub u podologa. Warto również zwrócić uwagę, aby noszone obuwie było z naturalnych materiałów, nie uciskało stopy, miało skórzaną wkładkę.