Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Odciski są reakcją skóry na bodźce mechaniczne (ucisk) najczęściej spowodowane użytkowaniem niewłaściwego obuwia lub wadami (zniekształceniami stóp). Najlepszą metodą zapobiegania odciskom jest wyeliminowanie tych czynników (zmiana obuwia, specjalne wkładki). W przypadku istniejących odcisków stosuje się preparaty keratolityczne (złuszczające). Proszę zastosowywać krem np. Cerkoderm 30 lub Xerial 50 extrime na całą skórę stóp, natomiast bezpośrednio na odcisk lakier Acerin. Złuszczoną powierzchnię odcisku proszę delikatnie wycinać. W większości przypadków takie leczenie kończy się sukcesem, w razie braku poprawy proszę o kontakt z dermatologiem który odpowiednio opracuje zmianę. Proszę pamiętać, że odciski mają tendencją do nawrotów, oraz , że wymagają one różnicowania z brodawkami wirusowymi.

0

Dzień dobry, odciski najlepiej jest usuwać u podologa lub kosmetyczki wykonującej pedicure leczniczy. Warto zwrócić uwagę również aby obuwie nie było zbyt ciasne w miejscach, gdzie odciskipowstają.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy