Szorstkie i popękane pięty

Moim problemem sa szorstkie popekane piety, mimo to iz nawilzam je i kremuje bezskutku! Latem jest jeszcze gorzej pekniecia powoduja glebokie rany. Moja skora jest wrazliwa i alergiczna! Co moge jeszcze zrobic by nawilzyc stopy?

Najlepiej skorzystać z oferty gabinetu podologicznego. W domu można stosować apteczne kremy z mocznikiem np. Cerkoderm 30 lub Oxedermil krem na pękające pięty. Warto również zastosować 1-2 x w tygodniu kąpiele parafinowe, które można przygotować samemu lub kupić gotowe w aptece.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli problem z pękającymi piętami pojawia się pomimo stosowania kremów - proszę zmienić kremy. Swoje pierwsze kroki powinna Pani skierować do kosmetyczki-podologa, która może na podstawie przeprowadzonego wywiadu zdiagnozować prawdziwą przyczynę takiego stanu rzeczy. Ponadto profesjonalnie wykonany zabieg pedicure z pewnością poprawi stan Pani naskórka. Kremy do pielęgnacji domowej powinny zawierać mocznik-indukujący złuszczanie, glicerynę-wiążącą wodę, olejki eteryczne-działające antybakteryjnie, kojąco i przeciwświądowo. Polecam Xerial SVR bądź Critical Repair Cream BCL