Jak leczyć pisk w uszach?

Witam, od kilkunastu lat uprawiam strzelectwo sportowe. Niemal zawsze stosuje ochraniacze sluchu, ostatnio jednak wybrałem się na strzelnicę zapominając o nich. Ponieważ miało być to tym razem strzelanie rekreacyjne nie zaś trening, zabrałem ze sobą na obiekt rewolwer na silną amunicję 357 magnum. Już po 24 wystrzalach prawie straciłem słuch. Na następny dzień odzyskaniem około 80% jego sprawności jednak pojawił się pisk/szum czyli objaw urazu akustycznego. Został on potwierdzony podczas badania. Obecnie jestem od 3 dni na oddziale laryngologii, dostaje kroplowki. Słyszę nienajgorzej ale pisk się utrzymuje. Z pewnością nie wybiore sie wiecej na trening bez sluchawek. Jakie mam szansę na powrót do zdrowia?

Lek. Michał Lenard

Niestety, na podstawie Pana opisu nie da się określić jakie są szanse na powrót do normy. Powinien Pan zapytać o to lekarzy pracujących na oddziale, którzy znają Pański stan kliniczny i wyniki badań. Koniecznie należy również stosować się do ich zaleceń. Pozdrawiam!