Jak leczyć problem nadpotliwości u młodej kobiety?

Witam. Od okresu dojrzewania mam problem z nadpotliwością. Pachy, stopy oraz dłonie. Jest to na tyle intensywne, że wychodząc spod prysznica po 3 minutach jestem już spocona pod pachami. Wstyd podać komuś rękę bo mam cały czas mokrą. Próbowałam: etiaxilu, ałunu, blokerow z ziaji, tabletek na nadpotliwosc. Nic nie pomaga. Zdecydowałam się na zrobienie botoksu ale szukam jeszcze ewentualnie innego rozwiązania. Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry,
leczenie miejscowej nadpotliwości dłoni i stóp toksyną botulinową jest metodą skuteczną i stosunkowo małoinwazyjną. Wadą jest fakt, że zabiegi trzeba powtarzać co 5-9 miesięcy ( w zależności od potrzeb Pacjenta). Odnośnie pach mamy do dyspozycji , oprócz toksyny botulinowej, zbieg z użyciem lasera, którym można uzyskać trwałe efekty, jednak jest on obarczony określonym ryzykiem. Jeśli jest Pani osobą zdrową, nie ma podejrzenia zaburzeń hormonalnych - na ich tle również może Pani odczuwać podane dolegliwości, zabieg z użyciem toksyny botulinowej wydaje się dobrym rozwiązaniem. Proponuję zgłosić się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który udzieli Pani wszelkich informacji. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego ( np. mistenia), aktywne choroby nowotworowe, stan zapalny w miejscu planowanych iniekcji, nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne choroby przewlekłe. Na długość utrzymywania się efektu ma wpływ styl życia, używki itp.