Jak leczyć skórę u 12-latka?

Dzien dobry. Moj 12 letni syn od marca boryka sie z problemami skornymi. Na nodze wyskakiwaly mu krostki, z ktorych powstawaly zaognione placki. Wstepna diagnozna byl wyprysk alergiczny, azs. Niestety leczenie nie pomagalo, lub pomagalo tylko na chwile. Zmienilismy lekarza, drugi stwierdzil, ze wszystko pasuje bardziej do łzs niz azs, czyli zupelnie inna pielegnacja, niestety przez te nietrafione diagnozy skora byla w tak silnym stanie zapalnym, ze wymagala ponownie sterydow. Teraz kiedy zmiany sa juz malo widoczne, zaczelo sie schodzenie ze sterydow i teraz tylko 2x w tyg, ale czym wlasciwie pielegnowac? W dni bez sterydu mamy stosowac 2xdziennie zinalfat, ale czym myc?

Dzień dobry, opisany przez Panią przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości.
Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl