Jak leczyć skrzywienie i ukruszenie jedynek?

Mam dwie dolne jedynki zrotowane lekko do środa i na dodatek w odstępie kilku miesięcy się ukruszyły od góry i od strony wewnętrznej odpadło trochę szkliwa z góry. Po samym ukruszeniu na ukos pozostawały mi ostre krawędzie. Stomatolog powiedział że będzie trzeba zrobić prostowanie tych zębów lekko zrotowanych do środka i założyć licówki. Trochę się tego obawiam, czy nie ma innego sposobu? Już nawet nie leczyć rotowania tylko np przypiłowanie zębów do równego i zwykła licówka lub coś innego?

Witam,

Prawdopodobnie potrzebuje Pan w pierwszej kolejności leczenia ortodontycznego, a następnie leczenia odtwórczego uszkodzonych zębów. Metody odbudowy są różne, wszystko zależy od przypadku. Proszę zgłosić się w pierwszej kolejności do ortodonty w celu konsultacji przypadku. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD- Dental

Wady zgryzu leczymy ortodontycznie, czyli zakładamy aparat. Czasami, kiedy zęby są stłoczone i jest za mało miejsca w łuku, wymagana jest również ekstrakcja zęba. Aparat może być stały np. metalowy lub pełnoceramiczny, bardziej estetyczny lub typu Invisalign w formie ruchomych nakładek, przezroczystych i praktycznie niedostrzegalnych. Ostre krawędzie zębów można delikatnie spolerować, by dalej się nie kruszyły, jeśli zaś zęby są mocno starte, to rzeczywiście licówki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Licówka to trwałe rozwiązanie i o wysokiej estetyce. Proszę w tej kwestii zaufać dentyście, który z pewnością wybierze odpowiednią metodę.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl