Jak leczyć te ciągłe zgagi?

Witam :) od kilkunastu lat zmagam się z ciągłymi zgagami. Ostatnio zrobilem gastroskopie. Wynik PRzepuklina rozworu przełykowego z nadżerkami. Zostały pobrane 2 wycinki. 1. Przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy o średnim nasileniu i małej aktywności. 2. Hyperplazja dołeczkowa i ogniskowe poszerzenie naczyń kapilarnych blaski własciwej błony śluzowej antrum żołądka bez bakterii spiralnych, bez widocznytcg zmian zapalnych, bez dysplazji nabłonka i bez metaplazji jelitowej. Dziękuje za odpowiedz:)

Rozpoczynamy od leczenia farmakologicznego inhibitorami pompy protonowej (IPP) w dawce 2 x 40 mg - koniecznie dawka wieczorna. Walka z otyłością i nikotynizmem jeśli dotyczy. W razie braku efektu konieczne będzie leczenie chirurgiczne.