Dwa fragmenty błony śluzowej antrum żołądka z przewlekłym, nieaktywnym zapaleniem

Witam mam 31 lat miałam robioną gastroskopie rozpoznanie kliniczne Refluksowe zapalenie przełyku st. A wg. LA Przepuklina rozworu przełykowego. Zapalenie błony śluzowej żołądka . Rozpoznanie histopatologiczne Dwa fragmenty błony śluzowej antrum żołądka z przewlekłym ( +) nieaktywnym zapaleniem metaplazją jelitową (+) bez cech dysplazji żołądka.Nie stwierdzono obecności bakterii mogących odpowiadać Helicobacter Pylori.

Ale jakie chciała Pani zadać pytania? Rozpoznania są jednoznaczne. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Postepowanie w takiej sytuacji jest zależne od nasilenia objawów. Jeśli leki z grupy inhibitorów pompy protonowej (Controloc, Polprazol, Lanzul itp.) używane w dawce terapeutycznej nie znoszą objawów porannej zgagi i dolegliwości bólowych należy rozważyć kwalifikację do operacji antyrefluksowej, którą można obecnie wykonać laparoskopowo. Zasadniczym badaniem wykonywanym w postępowaniu kwalifikacyjnym do operacji jest 24-godzinna ph-metria przełyku, która jest wykonywana w pracowniach motoryki przewodu pokarmowego - zazwyczaj w klinikach akademickich. Pozdrawiam. Sławomir Kaczmarek