Jak leczyć te uciski w głowie?

Witam. 2 lata temu miałam uciski w głowie, które utrudniały mi funkcjonowanie. Zgłosiłam się wiec do lekarza, który skierował mnie na tomografie. Okazało się, ze wszystko jest w porzadku. Zauważyłam również, ze przy sytuacjach stresujących pojawiają się ukłucia. Niestety teraz od tygodnia ukłucia i ból pojawiły się w klatce piersiowej, czuje ciężar i ucisk, który również promieniuje do głowy i ukłucia mam w tych samych miejscach. Byłam U lekarza i wszystko w normie. I nie wiem co dalej. Dodam, ze stosowałam ibuprofen i leki uspokajające jednak te nie działają. Ból jest taki, ze utrudnia mi funkcjonowanie. Co mam robić? Jest coś skutecznego aby temu zapobiec?

Witam! Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego. Należy poważnie brać pod uwagę zaburzenia nerwicowe. Przemawiają za tym prawidłowe wyniki badań pracownianych, zmienność lokalizacji i charakteru dolegliwości, oraz związek z sytuacjami stresowymi. Leczenie typowymi lekami (stosowanymi w chorobach somatycznych) jest mało skuteczne lub w ogóle nieskuteczne. Warto spróbować! Powodzenia W. Łuczkowski.