Co jest powodem ucisku na twarzy i do jakiego lekarza uda się z wizytą?

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, jakbym non stop miała na nosie gogle a na głowie kask. Ucisk na twarz czasem kończy sie poniżej oczu a czasem równo z policzkami. ucisk, drętwienie i ból mają różne nasilenie. Po lewej stronie odczucia są silniejsze i "ciągną" aż za ucho. Jak zamknę oczy mam wrażenie, że same zaciskają się mocniej, a skóra na głowie jakby się mocno naciągała (tak jakbym miała ją zdjąć jak czapkę). jaka jest przyczyna i do jakiego specjalisty i czy w ogóle powinnam iść. Dziękuję

Witam!
Trudno bez badanie fizykalnego wyrokować i stawiać karkołomne diagnozy. Z tego co Pani opisuje można podejrzewać sprawę nerwicową. Ale, żeby zdecydowanie powiedzieć, że jest to nerwica, należy wykluczyć przyczyny somatyczne. Zmienność i różnice w obszarze odczuwania i anatomicznego unerwiania przemawia za nerwicą.
Wstępnie proszę się skontaktować ze swoim lekarzem POZ - on Panią pokieruje.
Chyba, że chce Pani zasięgnąć porady komercyjnej to: psychiatra, neurolog lub psycholog.
Z wyrazami szacunku
W. Łuczkowski