Jak leczyć torbiel celomatyczną przy płucu?

Dzien dobry. Zdiagnozowano u mnie torbiel celomatyczna przy plucu. Zmieniajac lekarza musialam wykonac zdjecie rtg kl piersiowej prosze mi wyjasnic co oznacza opis tego zdj: lukowate ostro ograniczone zacienienie w lewym kacie przeponowo sercowym-do dalszej diagnostyki. Poza tym pola plucne i sylwetka sercowo naczyniowa w normie. Zrosty oplucnowe w lewym zachylku przeponowo zebrowym. Prosze o pomoc poniewaz sie martwie nie wiem co to oznacza. Prosze o jaknajszybsza odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry,
torbiel celomatyczna wymaga jedynie obserwacji, ponieważ zmiana ma najczęściej charakter łagodnym jest niegroźna, a jedyną metodą leczenia jest zabieg operacyjny, dla pewności zdjęcie można jeszcze skonsultować z torakochirurgiem.