Jak leczyć torbiel płynową dróg rodnych?

Witam, Lekarz ginekolog stwierdził gładkościenną przestrzeń płynową o średnicy 34mm przy lewym jajniku. Zalecenia- kontrola po pierwszej miesiączce. Z uwagi na to, że zbliża się termin urlopu zaczęło mnie nurtować kilka niewyjaśnień. Czy to duża torbiel? Czy są jakieś zasady ostrożności aby torbiel nie pękła? W jakich okolicznościach i kiedy pęka torbiel? Czy w takim razie nie powinnam nigdzie wyjeżdżać za granicę?

Jest to dość duża torbiel, nie ma raczej takich zaleceń odnośnie zasad ostrożności. Pęknąć może przy urazie jamy brzusznej. Teoretycznie sama podróż nie jest przeciwwskazana - może Pani wyjechać za granicę