Jak leczyć trądzik u dorosłej osoby?

Witam, mam 36lat i nadal problemy z trądzikiem. Próbowałam już leczenia u dermatologa, kilka lat temu brałam przez pół roku tabletki hormonalne- Diane 35. Po urodzeniu dziecka krótko cieszyłam się nieskazitelną cerą.Teraz na własną rękę stosuję dostępne bez recepty specyfiki, takie jak tormentiol, benzacne, itp.,bezskutecznie niestety. Czy istnieje jeszcze jakiś środek, który warto wypróbować? Lub też do jakiego specjalisty powinnam się udać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowna Pani , istnieją oczywiście rodzaje terapii, które można zastosować w Pani wypadku. Sa to terapie peelingami medycznymi czy laserowe.
Konieczna jest także właściwa pielęgnacja skóry- skuteczna jest linia do pielegnacji skóry tradzikowej Biodermy. Jednak bez konsultacji u lekarza medycyny estetycznej lub lekarza dermatologa nie poradzi sobie Pani z problemem.
Ewa Rybicka

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.