Jak leczyć uporczywy kaszel u 6-letniego dziecka?

Dzień dobry! Dziecko (6 lat) od 4 dni ma katar i kaszel. Początkowo kaszel był suchy. Po 2 dniach kaszel zmienił swój charakter. Obecnie dziecko kaszle na mokro i odkrztusza wydzielinę. Mokry kaszel się nasila. Dziecko nie ma apetytu, jest osłabione. Występuje stan podgorączkowy. Co robić, gdy dziecko męczy mokry kaszel? Czy może to być zapalenie oskrzeli?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na zapalenie oskrzeli, wskazana kontrola u pediatry.