Jak leczyć zapalenie spojówkowe?

Witam Zapalenie spojówkowego olbrzymo komórkowe lub inaczej brodawkowe musi być leczone przynajmniej 6 miesięcy . Mam zalecone 2 tyg steryd DexaFree 3x1 . I te raz pytanie jak wiadomo sterydy szkodzą i jeśli wezme przez 2 tygodnie ten steryd to co potem ? Tydzień odczekać i znów brać? Jak to wygląda?

Dzień dobry. Sterydy zazywane ogólnie szkodzą. Podawane miejscowo dużo rzadziej dają powikłania albo wcale. Pacjenci po operacjach oczu biorą sterydy 1 do 3 miesięcy. I nic. Proponuję kurację 2 tygodnie i 1 tydzień przerwy. W tym czasie proszę obserwować czy objawy się nasilają /powracają. Pozdrawiam serdecznie