Jak leczyć zwyrodnienie kolana?

Mam 70 lat.Od pewnego czasu mam problem z lewym kolanem. RTG wykazał : - zmiany zwyrodnieniowe w postaci sklerotyzacji powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej - zmiany entezopatyczne górnej krawędzi rzepki - zwężenie szerokości szpary stawowej stawu udowo -piszczelowego w częśći przyśrodkowej Proszę o fachową opinię i poradę jak postępować ,jak się leczyć Pozdrawiam

Ciężko coś poradzić bez badania ale w początkowych okresach choroby zwyrodnieniowej warto do codziennej aktywności włączyć ruch w odciążeniu czyli rower i basen tylko bez żabki.
Do rozważenia są również iniekcje z kwasu hialuronowego.
W razie utrzymywania dolegliwości sugeruję wizytę u ortopedy.
Pozdrawiam
Dr n med Maciej Goch