Co znaczą zmiany zwyrodnieniowe w postaci sklerotyzacji powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego?

Proszę o fachową informację co oznacza w moim przypadku wynik RTG stawu kolanowego lewego AP i boczne: -zmiany zwyrodnieniowe w postaci sklerotyzacji powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej -zmiany entezopatyczne krawędzi rzepki -zwężenie szerokości szpary stawowej stawu udowo-piszczelowego w części przyśrodkowej Jakie są rokowania i sposoby leczenia. Pozdrawiam b.serdecznie

Opis świadczy o zmianach zwyrodnieniowych konieczna jest ocena RTG wraz z porównaniem do badania klinicznego. Sugeruję konsultację u ortopedy koniecznie z płytą ze zdjęciem.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch