Jak mam interpretować wyniki?

Witam. Mam na imię Justyna, mam 23 lata. Od zawsze miałam problem z nieregularnymi miesiączkami, przez 2 lata brałam Y*** na wyregulowanie cyklu i problemów z cerą. Nic to nie dało. Od roku mam miesiączkę raz na 50 dni. Byłam w piątek u ginekologa. Kazał zrobić badania na FSH i androstendion. Moje pytanie jest następujące: wyniki na FSH podawane są w różnych fazach cyklu: folikularnej, owulacyjnej, luteinalnej. Ja zrobiłam je w 20-tym dniu 50-dniowego cyklu, czyli nawet nie w połowie. Prawdopodobnie przed owulacją (tak wynika z moich obserwacji). Jak więc mam patrzeć na wyniki, które odbiorę jutro? Na którą fazę? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!!! J.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zakłada się, że przy tak długo trwających cyklach faza przedowulacyjna jest stała i wynosi 14 dni. Jeśli więc badanie było zrobione w 20 dni cyklu, to zostało wykonane w fazie poowulacyjnej, czyli lutealnej.

Pozdrawiam