Jak mam stosować lek Drosfemine?

Witam, od kilku lat stosuje vibin mini. Niestety w aptece nie był dostępny a potrzebowałam na cito więc kupiłam zamiennik Drosfemine (ale nie mini) i zastanawiam się jak teraz je stosować. Vibin mini brałam przez 21 dni później było 7 placebo a w Drosfemine są tabletki na 24 dni i 4 dni placebo. Czy po przejściu z vibin mini powinnam brać Drosfemine przez 21 dni i 3 tabletki pominąć żeby nie zaburzyć cyklu czy stosować je wg blistra?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani przyjmować tabletki antykoncepcyjne Drosfemine zgodnie z zaleceniami producenta, a więc 24 dni, w których przyjmuje się tabletki zawierające substancję czynną oraz 4 dni z tabletkami placebo.

Zamiennikiem pigułek Vibin Mini jest jednak Drosfemine Mini, a nie zwykłe Drosfemine, które mimo, że zawiera te same hormony płciowe, to w różnych dawkach. Nie wiadomo więc, czy skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej będzie całkowicie zachowana. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z ginekologiem i poprosić go o radę dotyczącą dalszego postępowania.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-prawidlowo-stosowac-drosfemine,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiennik-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-zamiennik-orlifique.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.