Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak można stwierdzić HPV?

witam.mam pytanie.moja kolezanka ma stwierdzone wirusy hpv wysokoonkogenne.czy jest mozliwosc ze w jamie ustnej ma te same wirusy co w narzadach plciowych?.jesli nie uprawiala seksu oralnego to czy ma te wirusy wysokoonkogenne w jamie ustnej?czy moc stwierdzic jakie sie ma wirusy ,to czy tylko wystarczy pobrac probke z narzadow plciowych czy tez nalezy pobrac wymaz z jamy ustnej?czy przez sline mozna sie zarazic hpv jesli miala taka zakazona slina tym wirusem wysokoonkogennym stycznosc ze sliną zdrowej osoby?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam, HPV przenosi sie przez kontakt z chorą osobą np w trakcie kontaktu seksualnego. Badania / wymazy nalezy robić ze zmian skórnych. Przy dodatnich wynikach wskazana obserwacja, przy ujemnych albo wirusa nie ma, albo źle pobrany. Partner też powinien sprawdzić czy nie ma zmian. Pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy