Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak można wyczuć pęcherz moczowy?

Chciałam zapytać czy przez powłoki brzuszne można wyczuć pęcherz moczowy? Gdy nacisnę mocno na brzuch zaraz nad spojeniem łonowym, to czuję że coś tam jest... nie jest twarde ale czuję że jest. Dodam, że czuję duże parcie na pęcherz, nawet zaraz po skorzystaniu z toalety. Czasem nie mam nawet czym się załatwić. Współżyłam ostatnio 3 miesiące temu, od tego czasu miałam 3 miesiączki. Tydzień temu wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywnie.Co może być przyczyną częstego korzystania z toalety?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Być może infekcja dróg moczowych , proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy