Jak nareszczie wyleczyć problem z przedwczesnym wytryskiem?

Problem z przedwczesnym wytryskiem. Witam mam 19 Lat Otoz zmagam sie z przedwczesnym wytryskiem od poczatku wspolzycia (2 lata temu). Seks uprawiam nie regularnie i nie czesto (2 razy w miesiacu) i kiedys przeczytalem artykul o sposobie start/stop i na poczatek chcialem przetestowac to przy masturbacji i bylo wszystko jak powinelo. A gdy juz chcialem to wykorzystac przy stosunku to nie podzialalo najlepiej, tzn nie doszlo do wytrysku ale erekcja stala sie o wiele slabsza do takiego stopnia ze nie da sie juz go wprowadzic do pochwy... Dodam ze uprawiam stosunek w prezerwatywie i jak ja zdejme to erekcja znowu jest mocna po kilku minutach... naprawde nie wiem co robic, jestem zalamany :(
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Wczesny wytrysk jest bardzo częstą przypadłością mężczyzn pobudliwych seksualnie (o dużych potrzebach), zwłaszcza na początku związku. W seksuologii możemy mówić o zaburzeniu, jeśli stosunek trwa krócej niż 3 minuty. Nie można rozpoznać schorzenia, jeżeli mężczyzna podejmuje bardzo nieregularne kontakty seksualne, np. ze względu na pracę, brak stałej partnerki lub niechęć kobiety do współżycia. W takich okolicznościach prawie KAŻDY mężczyzna reaguje wczesnym wytryskiem, ponieważ taka jest ludzka fizjologia i organizm dąży do natychmiastowego rozładowania napięcia seksualnego i usunięcia nadmiaru nasienia.
Czasem nawyk przedwczesnego wytrysku powstaje na drodze częstej masurbacji - wielu mężczyzn onanizuje się dość szybko i krótko, mając na celu osiągnięcie natychmiastowego orgazmu i rozładowania. Sprawia to, że organizm "uczy się" osiągania finału w krótkim czasie.
W celu opóźnienia ejakulacji można zastosować szereg metod terapeutycznych - począwszy od regularnego, dość częstego współżycia, mającego na celu rozładowanie napięcia i niedoprowadzanie do jego skumulowania się (współżycie minimum 2-3 razy w tygodniu), poprzez zażywanie leków z grupy SSRI (są to leki antydepresyjne, których skutkiem "ubocznym" jest znaczące opóźnienie wytrysku - mogą zostać przepisane przez lekarza pierwszego kontaktu, urologa lub psychiatrę), po maści znieczulające nakładane na żołądź przed stosunkiem (wielu mężczyzn korzysta z różnego rodzaju preparatów przeznaczonych dla ząbkujących niemowląt, ponieważ efektem ich działania jest miejscowe znieczulenie skóry - moi pacjenci często stosują Dentinox N - kosztuje kilkanaście złotych).
Zaleca się również używanie prezerwatyw, które zmniejszają tarcie pomiędzy penisem, a pochwą. Podczas stosunku wskazane jest odwracanie uwagi od bodźców seksualnych, co sprawia, że obniża się napięcie (można wyobrażać sobie różne rzeczy niezwiązane bezpośrednio z seksem - np. dotyczące pracy zawodowej, zobaczonego niedawno filmu itd.).
Bardzo skuteczne są także metody treningowe polegające na uciskaniu penisa przez zbliżającym się wytryskiem. Praktykę można wykonywać w parze lub indywidualnie. W obu przypadkach kluczem do opanowania wytrysku jest ucisk penisa w stanie erekcji na złączeniu jego trzonu z żołędzią. W momencie narastającego podniecenia, gdy mężczyzna czuje, że zbliża się moment wytrysku, należy chwycić penisa tak, aby kciuk umieszczony był na wędzidełku, a pozostałe palce na lub w pobliżu rowka wokół żołędzi i silnie ucisnąć (nie powodując bólu) na czas 3-4 sekund. Po 30 sekundach przerwy od zakończenia ucisku możliwe jest kontynuowanie stosunku. Nie wolno stosować ucisku jeśli członek nie jest w stanie wzwodu. Metoda ta jest skuteczna w 90% przypadków i pozwala zyskać niemal pełną kontrolę nad ejakulacją.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty