Jak obniżyć cukier na czczo w 32. tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 32 tygodniu ciąży, od 24 tygodnia mam.zdiagnozowana cukrzycę ciążowa. Do tej pory wystarczała dieta ale od kilku dni cukry na czczo wynoszą 90-101 a po posilkach w górnej granicy (111-117). Jak mogę obniżyć cukier na czczo? Otrzymałam informacje od ginekologa ze po włączeniu insuliny musze iść do szpitala od 38 tygodnia, jeżeli dziecko rozwija się książkowo i nie ma innych wskazań to skąd taka praktyka? Lekarz argumentuje procedura obowiązującą.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza diabetologa, po badaniu będzie można określić konieczność stosowania insuliny.