Jak ocenić te wyniki badania cholesterolu u 32-latka?

Witam, robiłem badania i dostałem takie wyniki: cholesterol 156,5 cholesterol HDL 39,40 Triglicerydy 211,00 Cholesterol LDL - bezp. 88,00 W grudniu te same badania miały parametry widoczne ponizej cholesterol 124,6 cholesterol HDL 39,60 Triglicerydy 97,00 Cholesterol LDL - bezp. 74,00 Biore leki na nadcisnienie 1 tabletka rano nebinad, wieczorem 1 tabletka romazic i pol tabletki tolucombi Fakt faktem ostatnie 2-3 dni z przedednia badnia pozwoliłem sobie na troche bardziej tłuste jedzenie. Czy moje wyniki to powód do niepokoju czy po poprostu nalezy je obserwować, i powtórzyć za jakiś czas po zbilansowaniu diety.

Witam

obecne wyniki są niepokojące. Z pewnością należny powtórzyć badania. Proszę też przed badaniami jeść normalnie a nie bardzo tłusto i nie najadać się na noc. Jeżeli nadal wyniki będą poza normy to należy zastosować odpowiednią dietę, choć i tak namawiam do zdrowego odzywiania.

Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem odpowiedniego jadłospisu to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl