Jak ocenić ten wynik badania białka S-100?

Dzień dobry. Mam pytanie o wynik białka S-100. Wynik z krwi wyszedł 0,05 ug/l, norma jest 0- 0,105 ug/l. Kilka dni temu odebrałam wynik z wycinku znamienia i wyszła dysplazja niskiego stopnia. Czy fakt że wynik nie jest równy 0 oznacza że coś może się dziać w organizmie? Dziękuję za odpowiedź.

Wynik badania białka S-100 nie wskazuje na jakikolwiek problem w organizmie. Wynik 0,05 ug/l jest poniżej normy i nie powinien wywoływać żadnych niepokojących objawów. Wynik wycinku znamienia może być powiązany z wynikiem badania białka S-100, ponieważ wysoki poziom tego białka może wskazywać na problemy zdrowotne związane z tym znamieniem. Jednak w Twoim przypadku poziom białka S-100 jest w normie, więc dysplazja niskiego stopnia nie powinna mieć związku z Twoim wynikiem.