Co oznacza wynik badania DHEA-S?

Proszę odpowiedzieć co może oznaczać za wysokie DHEA-S. Robiłam badanie krwi z ktorego mam: testosteron 0,604 ng/ml [0,060-0,820] SHBG 32,1 nmol/L [26,1-110] DHEA-S 688,1 ug/ml [148-407] Nastraszono mnie, że może to być rak, a do poniedziałku nie wytrzymam i chciałabym by ktoś mniej więcej określił jakie mogą być przyczyny tak zawyżonego DHEA-S. Dodam, że powiększyła mi się łechtaczka i bywa, że miewam jakieś infekcje itp.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka na spokojnie, przyczyn może być wiele