Jak ocenić wynik EEG u 23-latki?

Co oznacza interpretacja wyniku badania EEG Zapis nieprawidłowy z napadowością serii ostrych fal theta-alfa 5-10 Hz o amplitudzie do 120mV w linii środkowej okolicy potyliczno- centralnej z tendencją do uogólniania się zmian. Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominacją fal alfa 9-11 Hz o amplitudzie do 50 mV.

Witam! Zapis przemawia za obniżeniem progu pobudliwości drgawkowej. Należy to rozpatrywać łącznie ze stanem klinicznym. Powodzenia W. Łuczkowski.