Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki zapis EEG u 27-latki?

Zapis EEG nie prawidłowy z napadowością serii ostrych fal theta 4-7Hz o Hw i Fs nasilają zmiany. Reakcja blokowania zaznaczona. Czynność podstawowa z dominacją fal alfa 9-11 Hz o amplitudzie do 60mV. Czy powtarzać kolejne badanie eeg ? mój lekarz twierdzi że to stan przed padaczkowy ale jeśli kolejny raz nie mdlałam zostawić to już sama nie wiem bo ciągle mam zawroty głowy.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam! Badanie EEG należy powtórzyć, najlepiej na innym sprzęcie. Z opisu wynika, że ma pani obniżony próg pobudliwości drgawkowej. To nie może być końcem diagnostyki - sprawę trzeba wyjaśnić! Może warto zrobić badania obrazowe, konsultację laryngologiczną. Zbyt lakonicznie opisała Pani objawy - to również mogą być zaburzenia nerwicowe. Konieczny dokładny wywiad, badanie neurologiczne i badania pracowniane. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy