Jak ocenić wynik gastroskopii u 29-latki?

Od kilku miesięcy mam wzdęty brzuch , skurczowe bóle brzucha, biegunki . We wrześniu miałam robioną gastroskopię , celiakię wykluczono badaniami z krwi . Wynik gastroskopii: Błona śluzową z cechami nacieku zapalnego , Kosmki jelitowe ogniskowo skrócone , IEL poniżej 25/100 erytrocytów . Od trzech miesięcy biorę maślan sodu . Bardzo proszę o pomoc

Mimo braku potwierdzenia celiakii w badaniach serologicznych (wyniki negatywne mogą być skutkiem niskiego poziomu ogólnego IgA) sugeruję wprowadzenie diety bezglutenowej- jeżeli objawy się nie wycofają, będzie to jasne potwierdzenie, że przyczyna dolegliwości leży gdzie indziej. Ponadto warto rozważyć istnienie innych nietolerancji pokarmowych, np. na białka mleka lub albuminę. Ponownie zachęcam do diety eliminacyjnej i obserwacji.