Gastroskopia i celiakia

Witam, Mam 31 lat i celiakię zdiagnozowaną w 2004. Dieta bezglutenowa. Proszę o interpretację gastroskopii. Kontrolne Fragmenty błony śluzowej dwunastnicy z przewlekłym, nieaktywnym zapaleniem odejmującym głównie powierzchowną strefę blaszki właściwej i kosmki z towarzyszącym obrzękiem podścieliska. Ogniskowo stwierdza się penetrację komórek zapalnych jednojądrzastych do nabłonka gruczołowego, głównie u podstawy kosmków (indeks IEL<25/100EC). Nie stwierdzono zmian zanikowych kosmków. 5 wycinków.

Wynik świadczy o niewielkim stanie zapalnym w zakresie dwunastnicy zapewne w przebiegu samej celiakii, która jest w fazie prawidłowego leczenia dietetycznego. Wynik najlepiej, żeby zinterpretował gastroenterolog prowadzący.