Jak ocenić wyniki badań hormonalnych u 30-latka?

Dzien dobry, mam problemy nerwicowe i dostalem Mozarin 10mg. Biorę już w pełnej dawce od około 2 msc i nie zauważam jakiejś znaczącej poprawy. wyniki badan glowy, serca ok. ogolne morfologia rowniez. Moje ostatnie wyniki to: (norma) Progesteron ↑ 0,67 ng/ml (< 0,20) Prolaktyna ↑ 51,98 ng/ml (3,46 — 19,40) Kortyzol 18,11 µg/dl (przed 10:00 3,70 - 19,40) Testosteron 352,90 ng/dl (240,24 — 870,68) Estradiol 17,5 pg/ml (< 40,00) Testosteron wolny 12,78 pg/ml (4,50 — 42,00) Dehydroepiandrosteron (DHEA) 8,08 ng/ml (18-40 lat: 1,33-7,78) Estriol wolny < 0,070 ng/ml (Mężczyźni <0,07 ng/ml) Kwas glutaminowy ↑ 135,9 µmol/l (< 88,4) Teraz zastanawiam się czy podwyższony progesteron i prolaktyna to wina leku czy to bylo juz wczesniej, bo czytalem ze z podwyzszeniem tych parametrow moze wiazac sie z nerwica. Dodatkowo wystepuje u mnie otylosc brzuszna oraz na klatce piersiowej. Z jakim lekarzem powinienem skonsultowac te wyniki i czy zastanowic sie juz nad odstawieniem Mozarinu ze wzgledu na to ze nie widac efektow? Jak sporobować obniżyć te hormony?

Dzień dobry.

Mozarin jest lekiem psychotycznym, więc powinien go odstawiać lek. psychiatra. W przypadku otyłości i zaburzeń hormonalnych konieczna jest konsultacja u lek. endokrynologa.