Jak odczytać badania na CRP i PSA?

Mam takie pytanie. Byłem wykonywać badania na CRP i PSA. Badanie CRP wynosi 0,72, a zakres referencyjny 0,00-5,00 natomiast badanie PSA wynosi 1,480, a zakres referencyjny wynosi 0,000-1,400. Jak mam coś takiego zinterpretować ?

CRP jest niskie- to dobrze. CRP to marker stanu zapalnego, podwyższony jest np. podczas infekcji.

PSA z kolei jest lekko podwyższone, ale nieznacznie. PSA jest markerem związanym z prostatą, ale niespecyficznym.

Z jakiego powodu wykonywał Pan badanie PSA? Jeśli bez dolegliwości z strony układu moczowego wszystko jest OK.
Pozdrawiam, ASzS