Jak odpowiednio przyjmować tabletki trójfazowe?

Witam, Moja pani gonekolog przepisala mi tabletki trojfazowe, niestety zapomnialam zapytac czy mam zaczac przyjmowanie od pierwszej tabletki w opakowaniu(poczatek koloru) czy od dnia tygodnia ktore widnieje na opakowaniu ,w moim przypadku byloby to polowa pierwszego koloru, juz zaczelam niestety przyjmowac bo jestem na urlopie i nie skontaktowalam sie z moja lekarka, jednak mam watpliwosci czy dobrze przyjmuje te tabletki,zaczelam od pierwszej w opakowaniu, czyli poczatek koloru,

Piotr Pilarski

Powinno się zacząć od pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu.

Pozdrawiam.