Jak odróżnić pełny od niepełnego bloku prawej odnogi pęczka Hisa?

Witam mam pytanie jak odróżnić pełny od niepełnego bloku prawej odnogi peczka hisa ? Czy można to sprawdzić badaniem ekg , osluch , echo ? Prosze o sprecyzowanie np jeśli chodzi o ekg to na co dokładnie patrzeć , prosze o fachowe nazwy . I czy pełne od niepełnych bloków różnią sie diametralnie , może objawowo ? I jak powstają pełne bloki , czy pełne są traktowane jako wada serca ?

Lek. Tomasz Budlewski

W EKG. Głownym kryterium jest długość QRS, >120 pełny blok, co do bloku prawej odnogi jeśli występuje jako izolowany nie jest to poważne schorzenie, obserwuje się je u stosunkowo wielu ludzi, nie jest to wada serca, a zaburzenie rytmu serca.

Lek. Tomasz Budlewski

Niech Pan zrobi zdjęcie tego EKG (wszytskie odprowadzenia, plus dodatkowo dobrze widoczne odprowadzenie V1,V2) i wyśle pytanie.