Jak odróżnić przewlekłe przemęczenie od depresji?

Witam, mój psycholog, z którym pracuję nad sobą od roku zdiagnozował u mnie depresję. Ja natomiast uważam, że jest to po prostu przemęczenie- moje złe samopoczucie to objaw przewlekłego stresu, z którym jeszcze sobie nie poradziłam. Dziś psychiatra przepisał mi leki na depresję. Mam dylemat czy powinnam je brać. Przeczytałam jak wiele jest skutków ubocznych i po prostu boję się, że niepotrzebnie się na nie narażam. Jak odróżnić przewlekłe przemęczenie od depresji?

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Jeśli w grę wchodzi zmęczenie nawet przewlekłe to jest sposób aby się go pozbyć. Wystarczy kilka dni wolnych, dobry sen, może zmiana środowiska na weekend. Proszę zorganizować sobie czas na dobry wypoczynek. Jeśli mimo wszystko złe samopoczucie pozostanie wówczas będzie Pani miała potwierdzenie diagnozy psychologa i psychiatry.